Már 10 aranynál tartanak versenyzőink Ausztriában

Két arany és egy ezüstérmet szereztek a magyar sportolók szerdán! Ezzel a magyar delegációnak négy versenynap után összesen 10 arany, 2 ezüst és 5 bronzérme van a Speciális Olimpia Téli Világjátékokon.

Az első négy nap mérlege:

Az alpesi síző Csernai Tibor első versenynapon begyűjtött aranyérme után beindult a magyar henger a Speciális Olimpia Téli Világjátékokon. Péter Dávid a grazi jégcsarnokban az 1000 méteres távon bizonyult legyőzhetetlennek. Ugyancsak aranyéremmel gazdagodtunk a kőszegi Kurucz Tamás jóvoltából. Ramsauban, a hófutók 100 méteres sprinttávján győzött Tamás nagy csatában, 29 századmásodperces különbséggel megelőzve pakisztáni vetélytársát. A lányok 100 méteres hófutó távján a szintén kőszegi Vígh Barbara harmadikként ért célba Aranyérmet nyertek a műkorcsolyázó Hingyi-testvérek is. Ágnes és Rita párosban nyert, pont, mint négy évvel ezelőtt, Dél-Koreában. A lányok elegáns programot mutattak be a „Csillagpor” című film zenéjére.

Szintén a gyorskorcsolyázók között 111 méteren Surnyák Viktória, 777 méteren Péter Dávid és Hocza Róbert nyerte meg saját kategóriájának versenyét, míg Mayer Barbara ugyancsak a 777 m-es távon lett harmadik. A lelátón szurkolt a magyar short trackeseknek az olimpiai bajnok Hunyady Emese is, ő kísérte delegációnkat az ünnepélyes megnyitó során is.

Az alpesi sízőknél óriásműlesiklásban Szanyi Petra folytatta az éremgyűjtést, mégpedig a legfényesebb színűvel. Petra körültekintően versenyzett, ahogy a fiúknál ugyanebben a számban Árok Csaba és Csernai Tibor is. Mindketten bronzéremnek örülhettek saját kategóriájukban a schladmingi pályán.

Ramsauban, a hófutók 200 méteres döntőjében a már olvadó hóban Vígh Barbara ezüst, Rácz Dorottya bronzérmes lett, Kurucz Tamás pedig a 4. helyen végzett. Hófutóink eddig már minden színű éremből szereztek egyet-egyet Ausztriában.

A gyorskorcsolyázók 222 méteres távjának döntőjében Óvári Réka, valamint Bohn Zsombor is nyerni tudott, méghozzá nagyon magabiztosan. Réka, 11 évesen a magyar delegáció legfiatalabb reménységéből lett bajnok.

Bravúros eredmény született műkorcsolyában. Dani Dorka a kötelezők utáni harmadik helyén javítva, elegáns és lendületes kűrprogramjával ezüstérmes lett élete első világeseményén.

Az integráció jegyében, egyesített VIP-váltófutamot is rendeztek a gyorskorcsolyázók számára, amelyben a magyar versenyzők közül Hocza Róbert, Péter Dávid és az olimpiai bajnok Hunyady Emese is elindult, ezzel demonstrálva a sportban is az egyenlőséget. Emese felemelő érzésnek és nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy meghívást kapott erre az eseményre. Ő kísérte be az 51 fős magyar delegációt a schladmingi ünnepélyes megnyitóra is és folyamatosan figyelemmel kíséri sportolóink szereplését.

A Világjátékokról hazaérkező magyar csapat ünnepélyes fogadása március 25-én, szombaton, 13 órakor lesz Budapesten, a Magyar Sport Házában.